Wakacje kamperem z dziećmi

Organizacja i Porady

wakacje kamperem z dziećmi

Jak przygotować się na podróż kamperem z dziećmi.

Słońce, błękitna woda, komfortowy kamper, uśmiechnięte dzieci – tak zazwyczaj wyglądają zdjęcia, które widzisz w Internecie. Pomysł na wakacje kamperem rodzi się w Twojej głowie i coraz bardziej chcesz przeżyć taką przygodę. Nagle pojawiają się obawy:

 • czy naprawdę podróż z dziećmi będzie prosta?
 • jak zniosą kilkugodzinną podróż?
 • jak to zorganizować?

O wszystkim przeczytasz w tym artykule!

Wybór kampera do podróży z dziećmi

Po pierwsze wybierz kamper, który da Wam maksimum komfortu. Da się to zrobić nawet, jeśli jedziesz z trójką dzieci! Camper Centrum oferuje kampery:

kamper sypialnia

Maluch może spać w głównej sypialni razem z rodzicami – łóżko jest na tyle duże, że będzie Wam wygodnie. Większe dzieci (od 5 roku życia) bez przeszkód mogą nocować w sypialni nad szoferką lub na opuszczanym, elektrycznym łóżku. To dla nich ogromna frajda! Okno w dachu umożliwia nocną obserwację gwiazd, co świetnie wycisza przed snem. Nie musisz bać się o bezpieczeństwo – łóżko zabezpieczone jest solidną siatką ochronną, która uniemożliwia upadek. W kamperze Premium Plus główną sypialnię można oddzielić od reszty przestrzeni drzwiami jeśli rodzice chcą mieć czas tylko dla siebie, kiedy dzieci już zasną.

Wybierając kamper na wakacje zwróć uwagę na jego stan. Podróż z dziećmi sama w sobie bywa nieprzewidywalna. Wynajmij camper, który nie zrobi Ci dodatkowej “niespodzianki”. Camper Centrum posiada flotę kamperów z 2021 roku, większość o mocy 170 KM i silniku 2.0 TDCi. Automatyczna skrzynia i kamery cofania zdecydowanie ułatwiają prowadzenie samochodu. Stan techniczny naszych kamperów jest na bieżąco kontrolowany. Jakość wykończenia wnętrz zachwyca. Dzieci, które już podróżowały naszymi kamperami, często porównują je do statków kosmicznych. Rzeczywiście, trochę tak wyglądają! Jasne meble, ciekawe oświetlenie i włoski design robią wrażenie.

kamper i dzieci

Zalety rodzinnych wakacji kamperem

Po pierwsze – to jest naprawdę niebanalna przygoda! Jedziesz gdzie chcesz i stajesz w miejscach, które zainteresują dzieci. Nie mamy limitu kilometrów. Można być spontanicznym i obcować z naturą na swoich zasadach. Jeśli zdecydujesz się na typową objazdówkę, dzieci wiele zobaczą, ale nadal będą mieć swoją stałą, niezmienną przestrzeń kampera. Dzięki temu będą czuć się komfortowo i bezpiecznie. 

Po drugie – elastyczność. Dzieci zmęczyły się podróżą lub potrzebują skorzystać z toalety? Wystarczy zjechać na pobocze. W każdej chwili można zrobić nocleg, podać ciepły posiłek lub napój. Kamper dostosuje się do Twoich potrzeb, nie odwrotnie!

Po trzecie – zacieśnianie więzów i nauka współpracy. Przestrzeń kampera jest specyficzna. Całe życie toczy się na kilku metrach kwadratowych. To bardzo zbliża – nie tylko fizycznie, ale też emocjonalnie! Wakacje w kamperze mogą być pretekstem do nauki dbania o siebie nawzajem, współpracy i organizacji. Podczas jazdy kamperem wszystkie rzeczy powinny być uprzątnięte, włożone do szafek, schowków i zamknięte. Zabawcie się w “statek kosmiczny” – każde “przygotowanie do startu” będzie wymagało od dzieci pozbierania i zabezpieczenia swoich rzeczy. Każdy członek załogi musi o to zadbać!

Praktyczne porady na udaną podróż kamperem z dziećmi

 • Nie musisz pakować się w dziesiątki walizek i toreb. Możesz wynająć kamper, podstawić go pod swój dom i na miejscu pochować wszystkie potrzebne rzeczy w szafki i schowki. Zdziwisz się, ile ich jest! Nasze kampery mają świetnie zorganizowaną przestrzeń. Pamiętaj, że na niektórych kempingach są ogólnodostępne pralnie, a nawet suszarnie – nie musisz zabierać tony ubrań.
 • Jeśli masz do pokonania większą odległość, wyjedź wcześnie rano. Zasłoń okna roletami. Wnętrze kampera będzie ciche i zaciemnione, a jednostajny rytm jazdy spowoduje, że maluchy będą spać dłużej niż zazwyczaj. Pozwoli to na spokojne pokonanie dłuższej trasy.
 • Niektóre dzieci gorzej znoszą podróż, inne bardziej się niecierpliwią. Na czas jazdy możesz zostawić im zabawki, które przesuwając się lub spadając nie zrobią nikomu krzywdy (pluszak, lekka książeczka). Nagłośnienie wewnętrzne pozwala na odtworzenie dzieciom audiobooka.
 • Nie martw się o montowanie fotelików dziecięcych – kanapy w salonie są dostosowane do mocowania ISOFIX.
 • Lubicie aktywnie spędzać czas? Weźcie ze sobą rowery. Pojazdy Camper Centrum w standardzie mają solidny bagażnik mieszczący 4 rowery.
 • Jeśli jest Was więcej, wypożycz w Camper Centrum wygodny zestaw mebli biwakowych. Duży stół i krzesła ułatwią organizację posiłków. 
 • Uwaga na klimatyzację. Szczególnie maluchy są podatne na przeziębienia spowodowane gwałtownymi skokami temperatur. Jeśli to możliwe, rozwiń markizę i odpoczywajcie w cieniu, zamiast cały czas używać klimatyzacji.
 • Ubezpieczenie kampera w Camper Centrum pozwala Ci na swobodne poruszanie się po całej Unii Europejskiej. Chcesz jechać kamperem do kraju poza UE? Skontaktuj się z nami.
Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Relację z podróży kamperem Premium Plus z trójką dzieci przeczytasz na blogu Mikrowyprawy z Warszawy.

Zawsze możesz na nas liczyć!

Pamiętaj że zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji. Doradzimy i pomożemy zarówno przed wyjazdem jak i w trakcie jego trwania.

Nie przejmuj się, jeżeli nigdy wcześniej nie spędzałeś wakacji podróżując kamperem. Nasi specjaliści przeprowadzą z Tobą dokładny instruktaż użytkowania pojazdu.

Jeśli przekonaliśmy Cię do rodzinnych wakacji kamperem, skontaktuj się z nami i zarezerwuj termin!

goup
Shopping Basket