WYJAZD KAMPEREM 

Dlaczego wyjazd kamperem to inny wymiar podróżowania?

308589727_3221279791520172_8972029181240008692_n

W tej podróżny nic nas nie ogranicza, głodni przygód jedziemy tam, gdzie oczy poniosą, choć w tym wypadku może nawet bardziej cztery koła. Jesteśmy niezależni, a wszystko, czego nam potrzeba mamy we własnym aucie. Wykorzystajmy to i zaplanujmy przygodę w kamperze już teraz !

Najważniejsze pytania brzmią – z kim i gdzie?

Wyprawa kamperem może być znakomitym pomysłem na rodzinny wyjazd albo wspólną podróż w gronie przyjaciół.

Podróżować można na wiele sposobów. Można spełnić marzenie o dalekiej podróży i pięknych widokach z okna przejeżdżając 1000 kilometrów do Chorwacji i tam zadomowić się na jednym z campingów, leżakować i rozkoszować się słońcem, a potem szybko wrócić do kraju.

Można też zdecydowanie bardziej spontanicznie, czyli jechać przed siebie i każdą kolejną noc spędzić w innym miejscu. Podróżować intensywnie i korzystać z możliwości, jakie daje kamper. A daje naprawdę wiele.

A może z dziećmi  ?

Dla dzieci będzie to niebanalna i wyjątkowa przygoda. Dom na kółkach zacieśnia więzi i uczy współpracy. Przestrzeń kampera jest specyficzna. Całe życie toczy się na kilku metrach kwadratowych. To bardzo zbliża – nie tylko fizycznie, ale też emocjonalnie! Wakacje w kamperze mogą być pretekstem do nauki dbania o siebie nawzajem, współpracy i organizacji. Podczas jazdy kamperem wszystkie rzeczy powinny być uprzątnięte, włożone do szafek, schowków i zamknięte. Zabawcie się w “statek kosmiczny” – każde “przygotowanie do startu” będzie wymagało od dzieci pozbierania i zabezpieczenia swoich rzeczy. Każdy członek załogi musi o to zadbać!

Kamperem jedziemy, gdzie chcemy i na dodatek możemy zatrzymywać się w miejscach, które zainteresują nasze dzieci. Tu nie ma limitu kilometrów. Można być spontanicznym i obcować z naturą na swoich zasadach. Jeśli zdecydujemy się na typową objazdówkę, dzieci wiele zobaczą, ale nadal będą mieć swoją stałą, niezmienną przestrzeń kampera. Dzięki temu będą czuć się komfortowo i bezpiecznie. 

Kamper to także duża elastyczność. Dzieci zmęczyły się podróżą lub potrzebują skorzystać z toalety? Wystarczy zjechać na pobocze. W każdej chwili można zrobić nocleg, podać ciepły posiłek lub napój. Kamper dostosuje się do Twoich potrzeb, nie odwrotnie!

Łatwy w obsłudze

Aby prowadzić kampera nie trzeba większych uprawnień niż do prowadzenia zwykłej osobówki, więc spokojnie z jego prowadzeniem poradzą sobie również panie. Przyda się za to wyobraźnia. Musimy pamiętać o tym, że kamper jest znacznie wyższy i szerszy od zwykłego samochodu, wymaga więc pewnej wprawy przy wszelkiego rodzaju manewrach, ale spokojnie klika ćwiczeń czyni mistrza. Warto też czytać informacje przed wiaduktami i mostami, aby nie spotkały nas przykre niespodzianki. Waga pojazdu może też nieco wpłynąć na drogę hamowania. I jeszcze jedno – kamper jeździ się wolniej niż samochodem osobowym. Optymalna prędkość na autostradzie to około 100 do 120 km/h, na innych drogach odpowiednio mniej. Nie ma się czego bać – przed każdą wyprawą pracownicy Camper Centrum robią szkolenie i odpowiadają na każde pytanie. A jeśli w trakcie podróży pojawią się jakieś problemy, na pewno dobiorą od Was telefon i doradzą, co zrobić.

Kamper jest doskonałym pomysłem na aktywny wypoczynek w terenie – spakuj narty, hulajnogę, zabierz ze sobą rowery , to wszystko zagwarantuje Ci zupełnie nowe wrażenia i nieograniczone możliwości na ciekawe spędzanie czasu.

To prawdziwy dom na kółkach

W kamperze jest wszystko, czego potrzeba – lodówka i kuchenka gazowa, ciepła woda, toaleta, prysznic, łóżka do spania, klimatyzacja i ogrzewanie, bagażnik na rowery, spory bagażnik i wiele podręcznych schowków.

W tym domu na kółkach spanie nie różni się od tego w domowym zaciszu. Łóżka wewnątrz są pełnowymiarowe i posiadają wygodne materace. Jeśli podróżujemy z dziećmi, maluch może spać w głównej sypialni razem z rodzicami – łóżko jest na tyle duże, że będzie wam wygodnie. Większe dzieci (od 5 roku życia) bez przeszkód mogą nocować w sypialni nad szoferką lub na opuszczanym, elektrycznym łóżku. To dla nich ogromna frajda! Okno w dachu umożliwia nocną obserwację gwiazd, co świetnie wycisza przed snem. Łóżko zabezpieczone jest solidną siatką ochronną, która uniemożliwia upadek. W kamperze Premium Plus główną sypialnię można oddzielić od reszty przestrzeni drzwiami, jeśli rodzice chcą mieć czas tylko dla siebie, kiedy dzieci już zasną.

Każdy kamper posiada też kuchnię, bo czym byłby dom bez kuchni. Kuchnia to oczywiście kilkupalnikowa kuchenka, lodówka, zlew oraz wszystkie niezbędne sprzęty, których używamy na co dzień w domu. I choć jest mniejsza niż w domu, bez problemu przygotujemy w niej pyszne posiłki, a jedzone w naturze smakować będą wyjątkowo.

Jest tu także przestronny bagażnik i wiele praktycznych schowków. Kampery dostępne w Camper Centrum mają świetnie zorganizowaną przestrzeń. Wszystko pochowamy, dobrze się wyśpimy, wygodnie zjemy posiłki, z łatwością weźmiemy prysznic i komfortowo będziemy podróżować na wygodnych kanapach i fotelach.  I jeszcze bez problemu zabierzemy ze sobą cztery rowery. Wszystkie kampery w standardzie posiadają solidne bagażniki.

To podsumujmy. Do największych plusów podróży kamperem zaliczyć można: zrealizowanie marzeń, wolność w podróżowaniu, bliski kontakt z przyrodą – możemy zatrzymać się praktycznie, gdzie chcemy, brak zmartwień o nocleg, brak pośpiechu – jedziemy swoim tempem nigdzie się nie śpiesząc.

goup
Shopping Basket